Jak można oszukać komornika?

Często zdarza się tak iż mimo dobrych chęci spłacenie zadłużenia jest bardzo trudne. Najgorzej dzieje się w przypadku gdy wierzyciel angażuje komornika w celu egzekwowania długu. Niestety poprzez zaangażowanie  w sprawę komornika dług nie maleje tylko rośnie.Koszty egzekucji są wbrew pozorom wysokie. Jednak można tymczasowo komornika przechytrzyć. Niestety są to metody krótkoterminowe. Dłużnik nie da rady niestety cały czas robić uników przy spłacaniu długu.

Jak oszukać komornika skuteczne sposoby

Polacy coraz częściej i skuteczniej oszukują komornika, jednak są to metody krótkotrwałe. Żadna z tych metod w żaden sposób nie eliminuje zadłużenia. Dług i tak trzeba będzie prędzej czy później spłacić. Jednak są sposoby, aby opóźnić jego spłatę.

    1. Praca bez umowy czyli na czarno. Praca bez umowy czyli bez zgłoszenia w ZUS czy skarbówce daje możliwość bycia nie widocznym dla komornika. W przypadku braku legalnego dochodu nie ma możliwości egzekucji z konta bankowego. Gdy dłużnik nie posiada oficjalnie żadnego udokumentowanego majątku ( ruchomości czy tez nieruchomości) to nie możliwe jest wręcz wyegzekwowanie od niego czegokolwiek. Często gdy dochodzi do takich sytuacji  to postępowanie komornicze jest umarzane.
    2. Ucieczka za granicę przed komornikiem. Polacy coraz częściej i chętniej wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych zwłaszcza jak są zadłużeni. Teoretycznie wierzyciel ma prawo do ubiegania się o europejski nakaz zapłaty. Jednak procedura ta wymaga dużego zachodu ze strony wierzyciela więc rzadko, który wierzyciel z niej korzysta. Często gdy komornik16.pl otrzymuje informację iż  dłużnik wyjechał z kraju to umarza  postępowanie egzekucyjne z powodu bezskuteczności egzekucji. Jednak wyjazd dłużnika za granice może być konstruktywny. Zarabia on pieniądze dzięki którym po powrocie do kraju może spłacić swój dług.
    3. Minimalne wynagrodzenie tylko na papierze. Często dłużnicy proszą swojego szefa, aby przelewem wysyłał tylko minimalne wynagrodzenie a resztę dawał pracownikowi ” do ręki”. Sytuacja taka jest dobra dla pracownika, ponieważ komornik nie może mu zająć pensji, która nie przekracza minimalnej krajowej. Pracodawca cieszy się wtedy z mniejszych składek odprowadzanych za pracownika.
    4. Upłynnienie majątku dłużnika, to nic innego jak sprzedaż wszystkich dóbr dłużnika za gotówkę. Pieniądze ze sprzedaży są lokowane albo na rachunku bankowym krewnego dłużnika, zagranicznym koncie bądź w skrytce bankowej. W ten sposób dłużnik nie posiada żadnych pieniędzy ani dóbr  materialnych, które mógłby zająć komornik.
    5. Anonimowe karty płatnicze towar rzadko spotykany. Jednak gwarantujący anonimowość osobie, która wpłaca środki na taką kartę. Karty te nie są w żaden sposób rejestrowane więc ustalanie właściciela środków znajdujących się na danej karcie jest bardzo trudne, a wręcz nie możliwe.
    6. Fałszywe rozwody i alimenty. Ta metoda oszukania komornika jest nie zwykle trudna. Dłużnik, który jest w trakcie postępowania egzekucyjnego komorniczego bierze rozwód ze swoim partnerem, któremu zobowiązuje się sądownie bądź notarialnie do płacenia alimentów. Nie płaci alimentów, które zostają poddane egzekucji komorniczej. Komornik wszystkie środki, które uda mu się uzyskać musi przekazać na zaległe alimenty. Więc pieniądze wracają z powrotem do dłużnika.
    7. Pieniactwo procesowe czyli skargi zarzuty, pretensje w stronę zarówno komornika jak i wierzyciela. Często starsi dłużnicy piszą skargę za skargą, których przedmiotem są czynności prowadzone przez komornika. Każde takie pismo jest oficjalnym dokumentem, który jest dołączany do sprawy. Poprzez to proces egzekucyjny jest mocno spowolniony a często nawet zablokowany na kilka lat.
    8. Fikcyjne umowy sprzedaży przydatne w przypadku ruchomości. Częstą praktyką pośród dłużników jest fikcyjna umowa sprzedaży poprzedzająca zajęcie komornicze ruchomości. Fikcyjny nowy właściciel ruchomości często dobry znajomy dłużnika wystosowuje wniosek o wyłączenie ruchomości spod zajęcia komorniczego. Często takie wnioski przynoszą pożądany skutek i ruchomość powraca do fikcyjnego właściciela.
    9. Przepisanie majątku dłużnika na innych członków rodziny. Niestety przepisanie majątku dłużnika w trakcie egzekucji komorniczej jest przestępstwem. Wierzyciel ma także prawo do unieważnienia darowizny, która została dana przez dłużnika w trakcie egzekucji komorniczej.

Czy zachowanie „jak oszukać komornika” ma sens?

W dobie powszechnej cyfryzacji zachowanie „jak oszukać komornika” staje się coraz trudniejsze. Komornik dzięki elektronizacji  posiada więcej możliwości aby wyegzekwować pieniądze od dłużnika. Oczywiście formy ucieczki przed zajęciami komorniczymi są z reguły krótkotrwałe, a dłużnik i tak musi w końcu spłacić swoje długi. Które warto spłacić szybciej ze względu na koszty egzekucji.

Więcej na forum: https://www.forum-zadluzonych.pl/t/jak-oszukac-komornika-aby-nie-zajal-naszych-pieniedzy.3038/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *