Ergo Arena Sopot: Hala widowiskowo-sportowa.

people sitting on bench inside building

Ergo Arena Sopot to jedna z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Obiekt znajduje się w Sopocie, nad Morzem Bałtyckim, i może pomieścić do 11 000 widzów. W Ergo Arenie odbywają się liczne wydarzenia sportowe, kulturalne i rozrywkowe.

Co to jest Ergo Arena Sopot?

Ergo Arena Sopot to hala widowiskowo-sportowa, która została otwarta w 2010 roku. Obiekt znajduje się nadmorskim terenie Sopotu, na skrzyżowaniu ul. Łokietka i ul. Pokoju. Hala została stworzona w celu organizowania różnego rodzaju imprez, takich jak koncerty, zawody sportowe i inne wydarzenia masowe.

Historia budowy i modernizacji

Budowa Ergo Areny trwała od 2006 do 2010 roku. Obiekt został zaprojektowany przez włoską firmę architektoniczną Gerkan, Marg und Partner. W 2011 roku Ergo Arena przeszła modernizację, w której zwiększono ilość miejsc dla widzów oraz wprowadzono nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Pojemność i wymiary obiektu

Ergo Arena Sopot może pomieścić do 11 000 widzów. Obiekt ma 40 metrów wysokości i około 154 metry długości. Hala jest podzielona na trzy poziomy, z których każdy oferuje różną liczbę miejsc dla widzów. Ergo Arena jest jedną z największych hal sportowych w Polsce.

Wydarzenia sportowe i kulturowe

Ergo Arena Sopot jest siedzibą klubów siatkarskich: Trefla Gdańsk i Gedanii Gdańsk. Obiekt był także jednym z miejsc organizacji Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn w 2013 roku. Ponadto, w Ergo Arenie odbywają się koncerty, spektakle teatralne, pokazy motoryzacyjne i imprezy rozrywkowe.

Usługi i wyposażenie Ergo Areny

Ergo Arena Sopot oferuje liczne udogodnienia dla widzów, w tym bary, restauracje, sklepy z pamiątkami oraz specjalne strefy VIP. W hali znajduje się także strefa fitness, sala konferencyjna oraz zaplecze dla zawodników. Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Jak dojechać i gdzie zaparkować?

Ergo Arena Sopot jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta oraz regionem. Obiekt znajduje się w odległości około 20 minut spacerem od dworca kolejowego oraz w pobliżu stacji SKM Sopot Wyścigi. W okolicy hali znajdują się także miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *