Wczasy w Świnoujściu jako propozycja dla seniorów

Zaawansowany wiek to nie powód, aby zrezygnować z podróży i przyjemności. Starsze osoby dysponują nareszcie czasem, którego tak bardzo brakuje wcześniej. Bardzo rozsądne jest, aby na emeryturze zadbać nie tylko o rodzinę i ukochane wnuki, ale także o samego siebie. Na szczęście w Polsce dostępna jest ogromna liczba destynacji idealnych na krótki i atrakcyjny pobyt. Jednym z takich miejsc jest właśnie Świnoujście. Wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać na swój wypoczynek akurat tę miejscowość.

Charakterystyka Świnoujścia

Świnoujście to najbardziej wysunięte na północny zachód miasto w kraju. Jest położone na łącznie 44 wyspach, w tym trzech zamieszkanych – wyspie Uznam, Wolin i Karsibór. Swój uzdrowiskowy charakter zawdzięcza dostępowi do Zatoki Szczecińskiej i Morza Bałtyckiego. Zaletą tej części Polski lekko odmienny i bardziej sprzyjający klimat. Opady w Świnoujściu są nieduże przez cały rok, zimy łagodniejsze. Miasto może pochwalić się największą liczbą słonecznych dni w roku oraz najwyższą temperaturą Bałtyku.

Atrakcje Świnoujścia

Niekwestionowaną królową atrakcji Świnoujścia jest oczywiście piękna plaża zapraszająca nie tylko na kąpiele i opalanie, ale także po prostu na piękne, długie spacery. Jeśli jesteśmy amatorami takich wędrówek, to warto rozważyć nocleg przy plaży, aby nie tracić czasu na codzienne długie przemieszczanie się i pozwolić sobie na niekorzystanie z samochodu.

Poza plażą w Świnoujściu można zwiedzić Dawny Ratusz, w którym mieści się Muzeum Rybołówstwa oraz przejść się malowniczą promenadą. Miłośników historii wojskowości zainteresuje Fort Anioła, Fort Zachodni i Fort Gerharda – pozostałości pokaźnych XIX-wiecznych fortyfikacji i Twierdzy Świnoujście. Dostępny do zwiedzania jest również kompleks schronów o nazwie Podziemne Miasto. Tym, którym zależy na wypoczynku na świeżym powietrzu, miejscowość zaproponuje najwyższą nad Bałtykiem Latarnię Morską, podziwianie falochronu lub spacer po zaprojektowanym w XIX wieku Parku Zdrojowym.

Świnoujście dla seniorów

Jak podpowiada manager Hotelu Villa Herkules, ulokowanego przy świnoujskiej promenadzie: „Świnoujście to idealny kierunek dla wszystkich turystów. Jest tu wiele atrakcji dla rodzin z małymi dziećmi, dorosłych spragnionych aktywnego wypoczynku oraz dla seniorów, którzy chcą odpocząć w swoim, nieco wolniejszym tempie. Miasto nie przypomina głośnych i tłocznych kurortów znad Morza Bałtyckiego takich jak Sopot, Łeba, Mielno. Można tu swobodnie spacerować, odczuć prozdrowotny wpływ uzdrowiska lub skorzystać z puli regenerujących zabiegów oferowanych w lokalnych hotelach – na przykład hydromasażu, krioterapii, inhalacji w grocie solnej”.

Wyjątkowy charakter Świnoujścia czyni go atrakcyjnym kierunkiem podróży o każdej porze roku. Na miejscu na turystów czeka bardzo szeroka baza noclegowa, a liczne połączenia autobusowe i kolejowe są dostępne z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *