Domki drewniane – co warto o nich wiedzieć?

Domki drewniane najczęściej można spotkać na działkach ogrodowych lub typowo rekreacyjnych położonych za miastem. Głównie służą wypoczynkowi, czyli umożliwiają przechowanie najcenniejszych przedmiotów, przenocowanie, przygotowywanie i spożywanie posiłków, a nawet załatwienie  spraw fizjologicznych.

Wybór domku drewnianego  nie jest prostym zadaniem i powinien być uzależniony od wielkości oraz sposobu użytkowania terenu działki. Jeżeli działka ma służyć tylko i wyłącznie do sadzenia, pielęgnacji i zbiorów warzyw oraz owoców to wystarczający będzie domek drewniany o małym metrażu, natomiast jeśli zależy nam na kilkudniowych wyjazdach pod domek to powinniśmy pomyśleć o większej powierzchni. Tutaj również warto rozważyć opcję pomiędzy domkami letniskowymi sezonowymi, a całorocznymi.

Współcześnie najwięcej właścicieli własnościowych działek rekreacyjnych decyduje się na budowę drewnianych domków sezonowych. Wygląd domków sezonowych praktycznie nie różni się od całorocznych, dodatkowo ich koszt jest dużo tańszy, a montaż szybszy. Jedyną różnicą jest brak ocieplenia i instalacji grzewczej, z tego też względu sezonowe domki drewniane spełniają swoje funkcje tylko w okresie letnim (wakacyjnym).

Jaki model domku drewnianego jest najlepszy?

Model domku drewnianego zależy głównie od preferencji właścicieli, wielkości działki oraz wysokości posiadanego budżetu. Jego wygląd powinien być uzależniony od częstotliwości użytkowania oraz zgodny z przepisami lokalnego planu zagospodarowania terenu.

Współcześnie wiele ciekawych rozwiązań oferuje firma ukierunkowana na architekturę drewnianą – Eko Architektura. Swoim klientom proponuje przeróżnego rodzaju inwestycje, a na specjalne życzenie interesantów podejmuje się wykonania indywidualnych projektów. Domki drewniane producenta Eko Architektura to głównie domki letniskowe sezonowe (niewymagające pozwolenia na budowę), czyli domki o charakterze pomieszczenia gospodarczego lub domki służące wakacyjnemu wypoczynkowi, a także domki całoroczne (ogrzewane i ocieplone).

Domki drewniane produkowane przez firmę Eko Architektura doceniane są za wysoką jakość materiałów, sprawny montaż oraz indywidualną realizację. Firma na pierwszym miejscu stawia klienta i jego potrzeby. Po ich poznaniu i dokładnym zdefiniowaniu, precyzyjnie dobiera najodpowiedniejszy produkt lub wykonuje unikatowe zlecenie spełniające oczekiwania interesanta. Eko Architektura to gwarancja wysokiej jakości wykonania – zestaw Premium w standardowej cenie, dzięki temu wszyscy klienci firmy otrzymują produkt wysokiego gatunku i mogą niezmiennie czerpać przyjemność z wybranych budowli przez wiele lat.

Eko Architektura – domki drewniane i ich zalety

Domki letniskowe producenta Eko Architektura wykonywane są z solidnych materiałów – sosna skandynawska. Tego typu drzewo iglaste pochodzące z odległych północnych regionów to gwarancja wysokiej wytrzymałości i odporności. Ponadto należy do surowców odnawialnych i jest wyjątkowo proste w obróbce. Nie wymaga zastosowania specjalnych urządzeń i nie przyczynia się do zużycia dużej ilości energii.

Domki drewniane są idealną alternatywą dla obiektów murowanych, które są czasochłonne i dość trudne w wykonaniu. Ich montaż przebiega sprawnie i komfortowo, ponieważ poszczególne części są dostarczane w formie lekkich i poręcznych elementów drewnianych, które można z łatwością transportować, składować i instalować.

Dodatkowo dużą zaletą domków drewnianych Eko Architektura jest możliwość ich dowolnego wykończenia oraz aranżacji. Domki można zamówić w postaci systemów do samodzielnego montażu. Poszczególne elementy dostarczane dla klienta są wykonane z naturalnego i nieimpregnowanego drewna, dzięki temu inwestor może według własnych potrzeb dowolnie wybrać kolorystykę oraz sposób zabezpieczenia budowli.

Bardzo ważną cechą wyróżniającą domki drewniane producenta  Eko Architektura od innych są bogate właściwości zdrowotne. Domki produkowane z drzewa iglastego doskonale wchłaniają lub oddają wilgoć, mają elektrostatyczny charakter i zawierają cenne olejki eteryczne. Użytkowanie obiektów z drzewa iglastego głównie polecane jest osobom alergicznym i cierpiącym na choroby układu oddechowego.

Reasumując domki drewniane to świetne rozwiązanie na działkę rekreacyjną lub ogrodową. Doceniane są za niezwykłe walory zdrowotne, szybki montaż, niezastąpioną funkcjonalność oraz estetyczny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *