Wakacje nad morzem z dala od zgiełku

Kroki stawiane po piaszczystej plaży w rytm fal obijających się o brzeg mają swój niepowtarzalny urok. Nic więc dziwnego, że Bałtyk jest jedną z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji. Niestety, sława idzie w parze z tłumami i hałasem, za którymi mało kto przepada. Jak więc zaplanować wczasy nad morzem, by przeżyć je w ciszy i spokoju? Wybrać mniejsze miejscowości!

Nie tylko Trójmiasto

Myśląc o urlopie nad polskim morzem, wielu z nas myśli o pobycie w Gdyni, Gdańsku, Sopocie lub Kołobrzegu. Oczywiście, wymienione miasta zachwycają walorami estetycznymi i licznymi atrakcjami, jednak trzeba pamiętać, że każdego roku w czasie wakacji są one oblegane przez niezliczoną ilość turystów z kraju i zza granicy. Plany o spokojnym wylegiwaniu się na plaży czy wyciszającym spacerze po nadmorskiej promenadzie mogą spalić na panewce, gdy zewsząd otaczać nas będą liczni odwiedzający o odmiennych upodobaniach. Nie jest to oczywiście powód, by rezygnować z wizyty w najpopularniejszych nadbałtyckich miastach, jednak jeżeli zależy nam na odpoczynku, spokoju i chwilach ciszy zakłóconych jedynie dźwiękami natury – warto wybrać ościenne miejscowości.

Małe miejsca wielkich możliwości

Miejscowości cieszące się nieco mniejszą popularnością zapewniają możliwość zrelaksowania się na własnych zasadach. Nie musimy bowiem walczyć o miejsce na plaży, prosić o ściszenie głośnej muzyki, stać w długich kolejkach czy przecierać oczu ze zdziwienia na widok zawyżonych cen. Jeżeli jednak za tym zatęsknimy, ościenne miasta i wsie zapewniają szybki dojazd do centrów rozrywki. Kiedy gwar przekroczy nasze wewnętrzne granice – możemy wrócić do naszej cichej ostoi.

Wakacje nad morzem mogą być spokojne – wystarczy wybrać odpowiednie miejsce. Aby w pełni wykorzystać możliwości relaksu i odpoczynku oferowane przez województwo pomorskie, przeludnione hotele w centrach największych miast warto zamienić na pobliskie apartamenty nad morzem takie jak np. Apartamenty Dębina. Niewielka wieś Dębina zapewnia bowiem upragniony wypoczynek nad brzegiem Bałtyku bez obaw o zgiełk czy gwar. Jeżeli zechcemy jednak wyjść na tętniące życiem ulice większych miast – bez problemu dojedziemy do pobliskich Rowów czy Ustki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *