Apartamenty na wynajem nad Bałtykiem. Mówimy, dlaczego warto odwiedzić polskie morze

Bałtyk to bez wątpienia najpopularniejszy kierunek wakacyjnych podróży Polaków, którzy decydują się na spędzenie urlopu w kraju. Ale dlaczego warto wybrać się do jednej z nadmorskich miejscowości i jak znaleźć najlepsze zakwaterowanie? Sprawdźmy!

Dlaczego warto spędzić wakacje nad morzem? Mamy 5 powodów!

Wielu osobom wakacje kojarzą się z morzem. A naprawdę spore grono Polaków nie wyobraża sobie tego okresu bez Bałtyku, urokliwych miejscowości i piaszczystych plaż. Jak wynika z analizy portalu Travelist.pl, w 2023 roku to właśnie Bałtyk był niekwestionowanym królem wśród destynacji – właśnie tam udało się aż 43% turystów. Na drugim miejscu znalazły się natomiast góry (28%).

Jeśli właśnie teraz planujesz urlop i zastanawiasz się, czy warto dać Bałtykowi szansę, mamy 5 argumentów, które przekonają Cię do tego kierunku. Choć pogody nie jesteśmy w stanie zagwarantować, obiecujemy jedno: będzie warto!

  1. Łatwa dostępność

Wakacje nad polskim morzem nie wymagają długich podróży, a na miejsce możesz dotrzeć zarówno prywatnym samochodem, jak i autobusem czy pociągiem. Nie musisz więc spędzać długich godzin na lotnisku czy stresować się, że bagaż przekroczy limity linii lotniczych. Choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby i nad Bałtyk udać się samolotem!

  1. Zróżnicowana baza

Baza turystyczna nad Bałtykiem wciąż się rozwija i nie ogranicza się wyłącznie do tradycyjnych hoteli czy pensjonatów. Coraz większą popularnością cieszy się wynajem apartamentów oferowany przez takie platformy jak: https://www.noclegi.renters.pl/.

Możesz dzięki temu zyskać jeszcze większą niezależność. Do dyspozycji pozostają bardzo zróżnicowane domy i mieszkania wakacyjne. Nie brakuje budżetowych opcji, dzięki którym pobyt będzie zdecydowanie tańszy. Ale jeśli marzysz o odrobinie luksusu, warto zainteresować się wynajmem luksusowych apartamentów. Nad Bałtykiem nie brakuje mieszkań na wakacje w tej kategorii.

  1. Piękne plaże

Polskie wybrzeże oferuje szerokie, piaszczyste plaże, które są idealne do opalania, budowania zamków z piasku czy długich spacerów. Większość z nich jest również dobrze utrzymana i posiada zaplecze turystyczne. Choć często tego nie doceniamy, to naprawdę powód do zachwytu. Świetnych plaż nie brakuje również w pobliżu dużych miast i miejscowości turystycznych.

A spacery mogą przynieść sporo pożytku. Morski klimat jest korzystny dla zdrowia, zwłaszcza dla osób z problemami z układem oddechowym. Jod zawarty w powietrzu ma pozytywny wpływ na tarczycę i ogólne samopoczucie.

  1. Bogata oferta rekreacyjna

Nadmorskie miejscowości oferują wiele atrakcji, takich jak parki rozrywki, aquaparki, rejsy statkami, windsurfing, kitesurfing oraz możliwość wypożyczenia rowerów czy skuterów wodnych. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku.

Nie zapominajmy także, że nad morzem położona jest jedna z największych w Polsce aglomeracji, czyli Trójmiasto. Możesz więc połączyć zwiedzanie urokliwych gdańskich ulic i korzystanie z bogatej oferty muzeów i innych miejskich atrakcji z wypoczynkiem na piaszczystych plażach. Oczywiście nie brakuje w nich świetnie urządzonych mieszkań na wakacje.

  1. Wbrew pozorom… niskie koszty

Koszty pobytu nad polskim morzem – wbrew słynnym „paragonom grozy” – są często zdecydowanie niższe niż za granicą, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja dla rodzin i osób szukających ekonomicznych wakacji. Ale oczywiście nie tylko. Wybierając odpowiednie apartamenty na wynajem, będziesz w stanie zaoszczędzić jeszcze więcej. Możliwe stanie się samodzielne przygotowywanie posiłków we w pełni urządzonej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *