TwojaZagroda.pl – najlepsza oferta dla Twojego ursusa

Ciągniki ursus to bardzo popularna marka wśród polskich rolników. W sklepie internetowym TwojaZagroda.pl można kupić części do najnowszych modeli tego ciągnika, jak i tych wyprodukowanych kilka lub nawet kilkadziesiąt lat temu.

Praca przez długie lata

Takie czasami wiekowe maszyny ciągle doskonale służą w wielu polskich gospodarstwach, ponieważ ciągniki ursus od lat wyróżniających się sporą wytrzymałością. Poza tym są bardzo lubiane przez rolników z powodu niezawodności, wytrzymałości i prostej obsługi. A gdy się o nie dba i odpowiednio serwisuje, to odwdzięczają się one dobrą pracą przez długie lata.

Czasami jednak nawet w tych ciągnikach trzeba coś wymienić, a wtedy warto zajrzeć na stronę sklepu internetowego TwojaZagroda.pl, gdzie jest nie tylko spory wybór części do ursusa i akcesoriów do tej marki, ale mają one również bardzo konkurencyjne ceny w stosunku do innych sprzedawców tego asortymentu.

Nie pod plandeką i pod chmurką

Co zrobić aby ursus długo i niezawodnie służył w gospodarstwie? Ci, którzy od zawsze dbają o swoje maszyny rolnicze wiedzą, że powinny one być garażowane w suchych i przewiewnych pomieszczeniach, które uchronią je od niekorzystnego wpływu zmiennej pogody. Pozostawianie ich chmurką, to nie jest dobre rozwiązanie. Podobnie jak przykrywanie plandekami. Bo pod nimi zbiera się wilgoć, która uszkadza elektrykę.

Aby ciągnik działał bez większych problemów, trzeba pamiętać również o tym, że:

– jeżeli pracował on bez problemów w poprzednim roku, to nie oznacza, iż nie trzeba się nim zająć przed nowym sezonem prac polowych.

– przygotowując ciągnik do pracy w kolejnym sezonie polowym należy najpierw sprawdzić wszystkifiltry. Mogą się one zapychać. Gdy tak się stanie, nie będzie właściwego dopływu powietrza do cylindrów. Silnik może odwić posłuszeństwa lub znacznie wzrośnie zużycie paliwa.

– należy również pamiętać o wymianie oleju silnikowego i przekładniowego. Trzeba to robić raz w roku i najlepiej jesienią.

– zaleca się także skontrolowanie stanu płynu chłodniczego. Gdy jest go za mało, to po prostu trzeba go dolać lub też wymienić na nowy. Tę drugą czynność powinno się wykonać co najmniej raz na 3 lata lub po 3 tysiącach motogodzin.

Bieżąca kontrola akumulatora

Koniecznie trzeba również kontrolować na bieżąco stopień naładowaniakumulatora i poziom elektrolitu w nim. Gdy mimo tego, że jest w dobrym stanie, kłopoty z uruchomieniem silnika nie ustępują, przyczyną takiej sytuacji mogą być uszkodzone przewody łączące akumulator z rozrusznikiem. Gdy po ich wymianie, problem nie znika, trzeba sprawdzić i ewentualnie wymienić inne części, na przykład rozrusznik lub świece żarowe.

Oczywiście we wszystkie akcesoria, części do ursusa i oleje służące do tej podstawowej obsługi ciągników można zaopatrzyć się w sklepie internetowym TwojaZagroda.pl. Poruszanie się na jego stronie jest bardzo proste i intuicyjne. Na pewno ten, kto raz się na niej znajdzie, będzie odwiedzał ją częściej, ponieważ oferta tego sklepu internetowego jest bardzo bogata. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *