Bałtycki Park Miniatur

Bałtycki Park Miniatur to jedno z tych miejsc, które należy obowiązkowo zwiedzić w naszym kraju. To jedyne takie miejsce gdzie można dowiedzieć się tyle informacji na temat Bałtyku. Będąc w Międzyzdrojach nie można przegapić tej możliwości. Miniaturowe wybrzeże morza to możliwość przemierzenia wszystkich granic państw, które są usytuowane nad Bałtykiem. Wizytę w parku uatrakcyjniają miniatury latarni morskich, ciekawych zabytków, które pochodzą z Polski i innych okolicznych państw. Kadra wykwalifikowanych przewodników pomoże w ciekawy sposób zapoznać się z bogatą wiedzą na temat naszego morza.

Wszystkie detale, jakie znajdziemy w parku zostały przygotowanie z zachowaniem bardzo wysokiej staranności przez pracowników modelarskich. Dodatkowo osoby zwiedzające mogą zapoznać się z miniaturami kolejek rozmieszczonych na powierzchni 200 m2.

Bałtycki Park Miniatur będący bardzo dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistego położenia Morza Bałtyckiego to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Pierwszy rok działalności przyciągnął do parku kilkadziesiąt tysięcy gości, co świadczy o wyjątkowości tego miejsca. Nikt inny nie podjął się wcześniej realizacji takiego przedsięwzięcia, a uznanie zadowolonych zwiedzających jest motywacją do dalszego poszerzania budowy parku.

Bałtycki Park Miniatur to propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na pogłębieniu wiedzy na temat historii oraz położenia geograficznego Morza Bałtyckiego. Wierząc zapewnieniom miejsce ma być ciągle rozbudowywane oraz udoskonalane, tak aby stać się jednym z najpiękniejszych parków miniatur na świecie. Eksperci już zaliczają to miejsce do jednej z najciekawszych atrakcji, jakie możemy znaleźć na pomorzu zachodnim.

Jakie możliwości daje odwiedzenie Bałtyckiego Parku Miniatur?

Jak wiadomo linia brzegowa Bałtyku jest dość długa. Obejmuje ona aż około 8000 km. Park miniatur daje nam możliwość przemierzenia całości w tylko 45 minut. Podczas tego spaceru można przemierzyć 9 państw, które leżą nad Bałtykiem. Zwiedzając park zobaczymy 30 niezwykłych miniatur. Są to między innymi Zamek Książąt Pomorskich, Zamek w Malborku, katedra Wileńska, brama Holsztyńska, czy zamek Kalmarski. Wszystkie zabytki zostały wykonane w skali 1:25 z zachowaniem dużej staranności w odwzorowaniu. Wisienkę na torcie stanowią miniatury kolejek, od których ciężko oderwać wzrok zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Odwiedzenie Bałtyckiego Parku Miniatur to gwarancja niezapomnianych przeżyć oraz miłe spędzenie czasu na pomorzu zachodnim. Wielu osobom pobyt nad morzem kojarzy się wyłącznie z odpoczynkiem oraz lenistwem, ale jak się okazuje istnieje możliwość połączenia relaksu ze zdobywaniem wiedzy i poszerzaniem horyzontów. Na terenie parku znajduje się również punkt gastronomiczny, dzięki czemu rodzinna podróż staje się komfortowa i ułatwiona.

Aby zapoznać się z większą ilością szczegółów na temat Bałtyckiego Parku Miniatur, warto odwiedzić stronę internetową miejsca, a także profil na facebooku. Kontakt z parkiem jest bardzo łatwy i możliwy drogą telefoniczną lub mailową. Miejsce bardzo chętnie przyjmuje rodziny, jak i całe grupy zwiedzających. Jest to miejsce bardzo przyjazne dzieciom. Duży atut miejsca to wykwalifikowani przewodnicy, którzy ciekawie opisują wszystkie miniatury i historie danych miejsc i budynków. Dzięki temu bardzo szybko miejsce pochłonie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

To co wyróżnia miejsce na tle innych parków miniatur to chęć ciągłych zmian i ulepszania oferty. Dzięki temu grono zwiedzających regularnie powraca w to miejsce i chętnie ogląda to co uległo zmianie. Regularnie powstające nowe eksponaty zawsze są wykonane bardzo dokładnie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Dogodne położenie parku oraz korzystne cenowo bilety dodatkowo zachęcają do skorzystania z oferty. Dla najmłodszych dodatkowymi atutami jest plac zabaw oraz jeżdżące pociągi. To również alternatywa dla turystów, którzy codzień przebywają na plaży. Jest to znakomita odskocznia i sposób na niepogodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *