Gdynia: Wzgórze św. Maksymiliana – Przewodnik

Wzgórze św. Maksymiliana to popularne miejsce turystyczne w Gdyni. Znajduje się tam kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz wieża widokowa, z której rozpościera się piękny widok na miasto i morze. W tym przewodniku przedstawimy, co warto zobaczyć na Wzgórzu św. Maksymiliana oraz jak się tam dostać.

Co to jest Wzgórze św. Maksymiliana?

Wzgórze św. Maksymiliana to wzniesienie o wysokości 125 metrów n.p.m. w dzielnicy Leszczynki w Gdyni. Na szczycie wzgórza znajduje się kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz wieża widokowa, którą można wspiąć się na 120 schodach. Wzgórze zostało nazwane na cześć św. Maksymiliana, franciszkanina, który oddał życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Jakie są atrakcje Wzgórza św. Maksymiliana?

Główną atrakcją Wzgórza św. Maksymiliana jest kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę Gdyni oraz Zatoki Gdańskiej. Obok kościoła znajduje się klasztor Franciszkanów oraz Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego. Na wzgórzu można także spacerować po parku, który otacza kościół i wieżę widokową.

Jak dostać się na Wzgórze św. Maksymiliana?

Na Wzgórze św. Maksymiliana można dojechać autobusem miejskim nr 144 lub 146, wysiadając na przystanku „Wzgórze św. Maksymiliana”. Można także dojść na pieszo z centrum Gdyni, to około 45 minut spacerem. Na miejscu znajduje się parking dla samochodów oraz rowerów.

Czy Wzgórze św. Maksymiliana jest bezpieczne?

Wzgórze św. Maksymiliana jest bezpieczne dla turystów. Na terenie wzgórza znajduje się droga dla samochodów oraz chodniki dla pieszych. Warto jednak zachować ostrożność na wieży widokowej, zwłaszcza na schodach, które mogą być śliskie.

Co warto wiedzieć przed wizytą na Wzgórzu św. Maksymiliana?

Przed wizytą na Wzgórzu św. Maksymiliana warto wiedzieć, że wejście na wieżę widokową jest płatne. Koszt biletu wynosi 3 złotych dla dorosłych i 2 złote dla dzieci. Wejście na wieżę jest możliwe w godzinach otwarcia muzeum, czyli od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-17:00. Na terenie wzgórza nie ma miejsc do picia ani jedzenia, warto więc zabrać ze sobą wodę i przekąski.

Wzgórze św. Maksymiliana to piękne miejsce z pięknym widokiem na Gdynię i okolicę. Warto odwiedzić go zarówno ze względu na religijny kontekst, jak i turystyczny. Na terenie wzgórza znajdują się także liczne miejsca do odpoczynku i spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *