Udane dziecięce lato – kolonie nad morzem

Polskie wybrzeże jest uwielbiane przez turystów. Wielu twierdzi, że Polsce są najpiękniejsze plaże, a na pewno z najdelikatniejszym, cudownym piaskiem. W całej Europie nie ma lepszych, więc cieszmy się z tego, co mamy i korzystajmy ile się da. Krajobrazy o różnym stopniu zróżnicowania, piasek delikatny o bardzo niskiej granulacji, orzeźwiający powiew morskiej bryzy, mewy – za to właśnie kochamy polskie plaże. Co prawda pogoda tu nie zawsze dopisuje, jest kapryśna, zmienna, a Morze Bałtyckie do najcieplejszych nie należy, ale to w niczym nie przeszkadza – woda zwykle jest na tyle ciepła, by się w niej pluskać, a słonecznych dni jest bardzo dużo, ostatnimi laty wręcz upalnych. Polacy więc chętnie spędzają urlop w nadmorskich miejscowościach.

Dla rodzin z dziećmi urlop w Pustkowie, Łazach, Rowach, Mrzeżynie czy Poddąbiu to idealny wybór. Plaże w tym miejscowościach nie są bardzo zatłoczone, więc naprawdę można odpocząć. Zdarza się jednak, że rodzice są bardzo zapracowani i nie mogą sobie pozwolić na taki wyjazd – wtedy rozwiązaniem jest zapisanie swoich pociech na kolonie nad morzem. Dzieci są bardzo zmęczone po długich, niekończących się miesiącach nauki w szkole i należy im się solidny wypoczynek. Najlepszym miejscem do tego są kolonie nad morzem.

Kto był – ten wie!

Dzieciaki, które wyjeżdżają co roku na kolonie nad morzem wiedzą, że w tym miejscu człowiek czuje się jakby był w innej krainie – ciepłej, magicznej, odczuwanej wszelkimi zmysłami. Na co dzień widzą szarą rzeczywistość, betonowe osiedla, zatłoczone miasta i smog, natomiast nad morzem jest zupełnie inaczej – tu odczuwają prawdziwą wolność, przestrzeń i relaks. Szum fal, powiew nadmorskiego wiatru, plaża, słońce, morze – to wszystko sprawia, że takie obozy są najlepszym sposobem na spędzenie wakacji.

Plaże bez tłoku

Kolonie nad morzem organizowane są w różnych miejscowościach, zazwyczaj organizatorzy stawiają na mniejsze miejscowości tak, aby nie było zbyt tłoczno i na plażach było bardzo dużo miejsca do zabawy. Kolonie nad morzem odbywają się w ośrodkach często o bardzo wysokim standardzie. Pensjonaty zazwyczaj posiadają bardzo bogate zaplecze sportowe tak, aby dzieci podczas pobytu na koloni nad morzem mogły się świetnie bawić.

Dzieci, które wyjeżdżają na kolonie nad morzem, bardzo często mogą korzystać z basenu, rowerów, gier planszowych, stołu do piłkarzyków lub ping ponga. Na koloniach nad morzem nadal są modne rozgrywki tenisa stołowego i rozgrywki w siatkówkę plażową.

Kolonie polecane przez psychologów

Wyjazd na kolonie nad morzem jest polecany nie tylko przez organizatorów turystycznych, ale także lekarzy i psychologów. Pobyt na koloniach nad morzem ma bardzo wiele korzyści zdrowotnych. Wydychanie jodu wpływa na zwiększenie odporności zdrowotnej. Uczestnictwo w obozie zorganizowanym pozytywnie wpływa na relacje społeczne. Dzieci podczas takich wyjazdów nawiązują stosunki międzyludzkie, uczą się integracji, współdziałania oraz samodzielności.

Bezpiecznie i radośnie

Wiele rodziców waha się czy odpoczynek nad morzem jest bezpieczny. To jest zrozumiałe. Troska o swoje dziecko to normalna sprawa. Należy pamiętać jednak, że kolonie nad morzem są nadzorowane przez kuratoria oświaty, a każda kąpiel w morzu – przez ratowników. Każde kolonie nad morzem muszą spełniać odpowiednie wymogi. Liczba dzieci w pokoju jest zależna od jego metrażu. Kadra musi posiadać odpowiednie uprawnienia, kursy oraz wykształcenie, aby prowadzić zajęcia na koloniach nad morzem. Na plażach jest ratownik, do tego jest też ratownik kolonijny – kąpiel w morzu odbywa się tylko pod jego obecnością i oczywiście zgodą.

Korzyści z wyjazdu

Warto zapisać swoje dziecko na kolonie nad morzem. Uczestnictwo z pewnością zostawi u dzieci niesamowite wspomnienia. Dzieci często nawiązują tu relacje koleżeńskie, a nawet przyjaźnie na całe życie. Wiele umiejętnosci zdobytych na obozie przyda im się w dalszym życiu. Stają się też bardziej dojrzałe, samodzielne. Na koloniach nad morzem oprócz wycieczek i kąpieli są organizowane też rozmaite warsztaty – bursztynowe, ekologiczne, naukowe, językowe czy detektywistyczne. Z tych zajęć dzieci wiele wynoszą i wiedza zostaje im w głowie, by przydać się w dalszym kształceniu. Niebagatelny jest też fakt, że kadra obozów tematycznych i warsztatów często “zaraża” dzieci swoją pasją i taki pobyt na kolonii dla dzieci może być nawet zalążkiem przyszłego hobby, pasji czy zawodu. Rola wyjazdów grupowych jest nie do przecenienia. Warto, by rodzice wiedzieli o tym i w wakacje umożliwiali swoim pociechom udział w tego typu wyjazdach.

Zapisz swoje dziecko na kolonie nad morzem na stronie  https://www.kogis.pl/regiony/nad-morzem/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *