Wakacje tylko we dwoje. Pomysły na romantyczny wypad nad morze

Z polskim morzem kojarzymy przede wszystkim piaszczyste plaże, blask zachodzącego słońca, szumiącą wodę oraz Trójmiasto. Już sam krajobraz buduje więc romantyczny nastrój. Wiadomo jednak, że dla zakochanych ważne jest zarówno otoczenie, jak też miejsca, które warto wspólnie odwiedzić. Gdzie i w jaki sposób najlepiej spędzić wakacje we dwoje?

Atrakcje turystyczne Gdańska

Jednym z najczęściej wybieranych przez turystów miast wypoczynkowych jest Gdańsk, który jest atrakcyjny nie tylko pod względem historycznym, ale także wizualnym. Romantyczny klimat tworzy urokliwa Starówka, która zwłaszcza w godzinach wieczornych wywołuje niesamowite wrażenia. Można zobaczyć fontannę Neptuna lub wieżę miejskiego ratusza. Na miejsce spaceru najlepiej wybrać ulicę Długą, przy której znajduje się między innymi Dwór Artusa. Nastrój w Starym Mieście poprawia bardzo dobre oświetlenie budynków.

Mówiąc o Gdańsku, nie można pominąć atrakcji przyrodniczych. Spędzając romantyczny dzień, warto odwiedzić Park Oliwski, gdzie można zobaczyć i poczuć woń pięknych drzew i krzewów, takich jak grabpospolity, kasztanowiec czerwony, bukszpan oraz lawenda. Pięknym miejscem jest również Wyspa Sobieszewska otoczona wodami Zatoki Gdańskiej.

Jak mówi ekspert z Hotelu Orle: „Wyspa Sobieszewska to idealne miejsce wypoczynku o każdej porze roku. Cztery hektary ogrodzonego terenu, bliskość plaży, szlaki pieszo – rowerowe – to wszystko pozwoli odpocząć i zregenerować siły każdemu turyście”.

Sposoby na romantyczną randkę nad Bałtykiem

Jakie miejsca warto wybrać na randkę we dwoje? Możliwości jest wiele, a wybór zależy przede wszystkim od oczekiwań zakochanych.  Jeżeli chcemy spędzić czas na spacerze, idealnym celem podróży będzie Most Miłości w Gdańsku. Na Moście Miłości zakochani mogą zawiesić kłódkę symbolizującą siłę i trwałość ich uczucia.

Idąc dalej, para może zatrzymać się przy Bramie Zakochanych i podziwiać piękno renesansowego obrazu Paula Kreislera. Obraz przedstawia dwoje kochanków – stojącą na balkonie dziewczynę i grającego dla niej na gitarze chłopca.

Wspaniały dzień spędzić można również na piaszczystych plażach Zatoki Gdańskiej. Odpoczynek na leżakach, spacer po piasku, kąpiel w morzu to jedynie niektóre rozrywki dostępne nad samym Bałtykiem.  Po tak spędzonym dniu warto zabrać ukochaną osobę na wykwintną kolację we dwoje. Restauracje usytuowane w pobliżu morza oferują szeroką gamę dań regionalnych oraz specjałów kuchni zagranicznych. Niektóre z nich oprócz miejsc wewnątrz lokalu umożliwiają gościom spożywanie posiłków na tarasach zewnętrznych. Dzięki temu zakochani mogą spędzić wieczór przy blasku świec, lampce wina i smacznym posiłku, dodatkowo podziwiając widok morza i zachodzącego słońca.

Noclegi i cenniki hotelowe

Planując romantyczny wyjazd nad Bałtyk, należy pamiętać o klimatycznej bazie noclegowej. Nadmorskie hotele zapewniają klientom możliwość wynajęcia pokoju dwuosobowego oraz skorzystania z tematycznych pakietów pobytowych. W cenie może być więc zawarte jedynie wyżywienie i nocleg lub różnego rodzaju rozrywki, np. spa, basen, odnowa biologiczna, masaż. Zakochani muszą zatem zastanowić się, z jakich udogodnień chcieliby skorzystać w czasie pobytu w hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *