Zaplanuj udany wypoczynek w Sopocie

 

Sopot to chyba ulubiony nadmorski kurort Polaków. Co roku, nie tylko w sezonie letnim, przybywają tu tysiące turystów, którzy cieszą się niezwykłym urokiem miejsca, jego urokliwą architekturą, dobroczynnym mikroklimatem oraz wspaniałymi atrakcjami, z którą największą jest znane na cały kraj molo, największy tego typu obiekt w Polsce.

Sopot potrafi być bardzo przyjemnym miejscem na wypoczynek, ale potrafi być również miejscem, które nie dostarcza nam relaksu. Tłumy ludzi, długi czas oczekiwania na zamówienie w restauracji, kolejki do atrakcji, problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego – to tylko niektóre z niedogodności, które mogą na nas czekać podczas urlopu w tym mieście. Jak zaplanować wypoczynek tak, aby był udany?

Omijaj hot terminy

Hot terminy to daty, w których w Sopocie możemy być pewni morza – bynajmniej nie Bałtyckiego, ale morza turystów. Są to wszelkiego rodzaju długie weekendy oraz miesiące letnie, takie jak lipiec i sierpień. Wówczas możemy być pewni, że Sopot odwiedzi bardzo wielu ludzi. A tłumy nie sprzyjają relaksowi i odprężeniu podczas wakacyjnego wyjazdu. Co warto więc zrobić? Zaplanować odpowiedni termin wyjazdu. Jeśli mamy taką możliwość, lepiej przyjechać tu podczas przeciętnego majowego lub czerwcowego weekendu, nie zaś w majówkę lub długi weekend na Boże Ciało. A jeśli planujemy urlop w wakacje, postawmy na środek tygodnia, nie piątek i sobotę.

Zaplanuj nocleg z wyprzedzeniem

Bez względu na to, czy chcemy zdecydować się na luksusowy hotel, hotel średniej klasy, hostel czy apartament, musimy mieć na uwadze jedno – w Sopocie noclegi rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Najbardziej popularne hotele w Sopocie mają pełne obłożenie nawet na kilka tygodni wprzód! Nie można więc zostawiać rezerwacji na ostatnią chwilę – chyba że jesteśmy gotowi zgodzić się na te opcje, które pozostały. Trzeba jednak pamiętać, że w takich przypadkach możemy zapłacić dużo więcej lub nie znaleźć miejsc spełniających wszystkie nasze kryteria.

Wybierz odpowiedni nocleg

W pobliżu Monte Cassino w Sopocie, czyli popularnego Monciaka, znajdziemy wiele atrakcji oraz wiele noclegów. Jednakże jest to najbardziej ruchliwe miejsce w okolicy, przez co hałasy mogą przeszkadzać nam nawet do późnej nocy lub wczesnego rana. W szczególności latem. Dobrze więc wybrać hotel w Sopocie, który nie leży bezpośrednio przy Monciaku, ale blisko niego. Taka lokalizacja zapewni większy komfort. Nadal pozostaniemy w centrum Sopotu, ale w spokojniejszym miejscu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *