Gdzie na wakacje w 2023 roku w Polsce?

Urlop to szczególny czas, dlatego każdy chce go spędzić z rodziną w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Planując wyjazd na wakacje w sezonie 2023, wiele osób zastanawia się, gdzie pojechać? Jeśli planujesz wypoczynek w Polsce, chcąc zregenerować siły, nabrać energii, odwiedzić ciekawe miejsca i zasmakować specjałów lokalnej kuchni, zapraszamy do przeczytania poniższego tekstu.

Urlop w Gdańsku

Wybierając się na wakacje nad morze, warto oprócz kąpieli, opalania i spacerów po plaży, zwiedzić pobliskie zabytki. Osoby spędzające wczasy w Gdańsku lub w jego pobliżu mogą zobaczyć Fontannę Neptuna, Ratusz Głównego Miasta, Bazylikę Mariacką, Drogę Królewską, Bramę Żuraw, a także odwiedzić liczne muzea i galerie sztuki. Tym, co szczególnie wyróżnia nie tylko Gdańsk, ale całe Trójmiasto to niesamowite imprezy nad morzem odbywające się w sezonie letnim. Często organizowane są przez lokalne instytucje kulturalno-rozrywkowe.

Oprócz koncertów, festiwali, spektakli, jarmarków oraz innych wydarzeń w nadmorskich miejscowościach czekają liczne atrakcje w hotelach. Warto sprawdzić ich oferty. Nowoczesne obiekty posiadają również ciekawą propozycję rozrywek dla gości, a należą do nich różnego typu zabawy taneczne, karaoke, dyskoteki, dancingi, bankiety, biesiady pod chmurką, a także inne wydarzenia dla gości.

Wakacje w Sopocie

Miejscem, do którego warto udać się latem 2023 zarówno we dwoje, jak i z całą rodziną albo ze znajomymi okazuje się Sopot. Tu oprócz popularnego molo i licznych imprez o charakterze kulturalnym oraz rozrywkowym, można zobaczyć niesamowite widoki. Wieczorne spacery po plaży o zachodzie słońca tworzą malownicze pejzaże. Ponadto znajdują się tu liczne atrakcje, takie jak Opera Leśna, Molo, Pijalnia Wód Solankowych, Państwowa Galeria Sztuki, Krzywy Domek, Grodzisko oraz zabytkowe dworki. Decydując się na wakacje Sopot i chcąc w pełni korzystać z atrakcji, warto wybrać hotel położony niedaleko nich. Takim miejscem okazuje się między innymi hotel Aqua znajdujący się blisko plaży.

Zwiedzanie Gdyni

Oceanarium, port z licznymi statkami, przystań rybacka i kutry na plaży, Domek Stefana Żeromskiego, punkty widokowe z Klifu Orłowskiego, Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska, Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo”, Żaglowiec Dar Pomorza, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej oraz liczne szlaki turystyczne czekają w Gdyni. Planując wakacje nad morzem, warto udać się do miasta, które słynie z wielu atrakcji marynistycznych.

Jastarnia – oaza ciszy

Molo spacerowe, Latarnia Morska, malownicze plaże, zabytkowe bunkry i schrony, Muzeum pod Strzechą, Ścieżki Przyrodnicze, Chata Rybacka to tylko niektóre z atrakcji czekające na turystów w Jastarni. Kurort ten jest oazą ciszy, spokoju i życia w zwolnionym tempie, nawet w sezonie wakacyjnym. Osoby chcące odpocząć od dużych miast, tłoku i głośnych imprez nad morzem, mogą wybrać tę miejscowość na urlop. Atrakcyjne położenie sprawia, że można stąd pojechać do Władysławowa, na Hel, a także do innych okolicznych miasteczek i wiosek, aby pozwiedzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *