Historia i atrakcje Harnaś Sopot

woman holding fork in front table

Harnaś Sopot to jedna z najpopularniejszych restauracji w Sopocie. Znajduje się w zabytkowym budynku przy ulicy Bohaterów Monte Cassino i przyciąga turystów oraz mieszkańców swoją bogatą historią oraz wyjątkowym stylem. W tym artykule przedstawimy historię, atrakcje oraz przydatne informacje o Harnaś Sopot.

Historia Harnaś Sopot

Historia Harnaś Sopot sięga końca XIX wieku, kiedy to budynek został zbudowany jako willa letnia. W czasie I wojny światowej pełnił funkcję szpitala wojskowego, a w okresie międzywojennym był siedzibą konsulatu belgijskiego. Podczas II wojny światowej mieścił się w nim sztab niemieckiej żandarmerii. Po wojnie budynek został przejęty przez polskie władze i przez wiele lat pełnił funkcję hotelu. W 1992 roku budynek został zakupiony przez rodzinę Wajdelotów, którzy przeprowadzili jego gruntowną renowację i otworzyli w nim restaurację Harnaś Sopot.

Architektura Harnaś Sopot

Budynek, w którym znajduje się Harnaś Sopot, to piękny przykład architektury w stylu neobarokowym. Charakterystycznymi elementami fasady są ozdobne pilastry, półkolumny oraz balkon z kutymi balustradami. Wnętrza restauracji urządzone są w stylu rustykalnym, z drewnianymi belkami na suficie, kamiennymi ścianami oraz dużymi kominkami. Restauracja posiada również duży ogród, gdzie latem można zjeść posiłek na świeżym powietrzu, w cieniu zielonych drzew i krzewów.

Oferta gastronomiczna Harnaś Sopot

Harnaś Sopot słynie ze swojej wyjątkowej kuchni, która oparta jest na tradycyjnych polskich przepisach, ale wzbogacona o nowoczesne smaki i techniki kulinarnie. W menu restauracji znajdują się dania mięsne, rybne oraz wegetariańskie, a także szeroki wybór zimnych i ciepłych przystawek oraz deserów. Restauracja oferuje również bogatą kartę win oraz specjalne menu dla dzieci.

Wydarzenia kulturalne w Harnaś Sopot

Harnaś Sopot to nie tylko restauracja, ale także miejsce, gdzie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, wystawy czy pokazy filmowe. W restauracji znajduje się również sala konferencyjna, która może pomieścić do 90 osób i jest idealna na organizację spotkań biznesowych, szkoleń czy bankietów.

Atrakcje turystyczne w okolicy Harnaś Sopot

Harnaś Sopot znajduje się w samym sercu Sopotu, tuż przy ulicy Monte Cassino, co sprawia, że w pobliżu restauracji znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Spacerując ulicą Monte Cassino można podziwiać piękne kamienice oraz skorzystać z licznych sklepów, kawiarni i restauracji. W okolicy znajduje się również słynne Molo w Sopocie oraz Opery Leśnej, gdzie odbywają się letnie koncerty i spektakle.

Przydatne informacje o Harnaś Sopot

Restauracja Harnaś Sopot znajduje się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 63 w Sopocie. Serwuje dania w godzinach od 12:00 do 23:00. Restauracja oferuje bezpłatny dostęp do internetu oraz możliwość płatności kartą. W sezonie letnim istnieje możliwość rezerwacji stolików w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *