Międzyzdroje – noclegi, apartamenty nad morzem i top 3 atrakcji na niepogodę

Międzyzdroje noclegi – widok na morze i molo

Międzyzdroje to jeden z najbardziej znanych polskich kurortów, położony na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Bardzo ciepła woda oraz piaszczyste plaże zapewniają doskonałe warunki do letniego wypoczynku, ale na noclegi Międzyzdroje można bez obaw decydować się także wtedy, gdy pogoda nie sprzyja kąpielom i plażowaniu. Oto nasze top 3 atrakcji w Międzyzdrojach na chłodniejsze dni.

Położone na zachodnim wybrzeżu Bałtyku Międzyzdroje to bardzo popularna letniskowa miejscowość. Jest tam czysta, szeroka plaża, bardzo ciepła w sezonie letnim woda, a także piękna okolica sprzyjająca aktywnemu wypoczynkowi (wystarczy tylko wspomnieć imponujące lasy Wolińskiego Parku Narodowego). Nie można zapominać również o infrastrukturze turystycznej – nowoczesne apartamenty Międzyzdroje, takie jak Promenada Międzyzdroje, to gwarancja komfortowego wypoczynku nawet dla najbardziej wymagających turystów.

Należy jednak pamiętać, że noclegi nad morzem w Międzyzdrojach to nie tylko szansa na opalanie i kąpiele w wodach Bałtyku, ale również możliwość interesującego spędzania czasu w miejscach i obiektach ukierunkowanych na turystów.

Międzyzdroje – nocleg blisko morza i Oceanarium

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Międzyzdrojów, którą odwiedzać można bez względu na pogodę, jest tamtejsze Oceanarium – obiekt o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych. Znajduje się tam m.in. półtunel o długości 16 metrów wypełniony wodą, gdzie pływają ryby z całego świata.

W Oceanarium można podziwiać ryby słodkowodne – cichle, jesiotry i arapaimy oraz kolorowe ryby z raf koralowych. W ogromnych akwariach znajdują się rekiny i płaszczki, japońskie karpie koi, a niektóre z ryb można nawet… dotknąć. Dla najmłodszych zwiedzających została przygotowana sala edukacyjna, sala multimedialna oraz bawialnia. Podczas prelekcji i warsztatów dla dzieci ogromną uwagę przykłada się do aspektów związanych z ochroną środowiska.

Mieszkanie Międzyzdroje? Niedaleko Planetarium!

Po wizycie w Oceanarium, gdzie poznaje się życie morskich głębin, można spojrzeć w zupełnie inną stronę, czyli… w kosmos! W Międzyzdrojach znajduje się bowiem prężnie działające Planetarium, które jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu wtedy, gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu. W Planetarium umiejscowiona jest multimedialna 7-metrowa kopuła, na której przy pomocy cyfrowych projektorów wyświetlane są trójwymiarowe obrazy poszczególnych planet i kosmosu. W placówce regularnie organizowane są także tematyczne warsztaty, pokazy i prelekcje, w trakcie których można m.in. oglądać kosmiczną przestrzeń przez teleskop Hubble’a, udać się na wirtualną „wycieczkę” na Saturna i Jowisza, spojrzeć z góry na tereny podbiegunowe, poznać słynne gwiezdne konstelacje albo dowiedzieć się, czym była gwiazda betlejemska, która wskazała Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi drogę do Jezusa.

Międzyzdroje – noclegi niedaleko Muzeum Przyrodniczego

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w Międzyzdrojach jest także wizyta w Muzeum Przyrodniczym – jego ekspozycje prezentują bogactwo flory i fauny znajdującego się w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego, w którym żyją: orły bieliki, jelenie, sarny, lisy, dziki i największe w Europie żubry. Interesujące są również wystawy etnograficzne i geologiczne. Ogólnie Muzeum Przyrodnicze to pięć sal wystawienniczych. W kasie można wypożyczyć audioprzewodniki i zakupić regionalne pamiątki, mapy oraz wydawnictwa własne Wolińskiego Parku Narodowego.

Zachęcające do wypoczynku plaże, ciekawe miejsca do zobaczenia, komfortowe i rodzinne apartamenty – Międzyzdroje to miejscowość doskonała zarówno na dłuższe wakacje, jak i kilkudniowy urlop!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *