Punkt widokowy Gdańsk – Najlepszy widok na miasto

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast Polski, które przyciąga turystów z całego świata. Wśród wielu atrakcji miasta, niewątpliwie największe wrażenie robi Punkt widokowy Gdańsk. To miejsce, z którego rozciąga się przepiękny widok na całe miasto i jego najważniejsze zabytki. W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze informacje dotyczące tego miejsca i przekonać, dlaczego warto je odwiedzić.

Co to jest Punkt widokowy Gdańsk?

Punkt widokowy Gdańsk to jedno z najbardziej popularnych miejsc w mieście, z którego można podziwiać widoki na całe miasto. Znajduje się on na szczycie wieży w Bramie Mariackiej – symbolu miasta, który co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Wieża ma 77 metrów wysokości i została zbudowana w XIV wieku. W latach 60. XX wieku przeszła gruntowną renowację, w wyniku której powstał punkt widokowy. Dziś jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Gdańsku i obowiązkowy punkt na trasie każdego turysty.

Gdzie znajduje się punkt widokowy?

Punkt widokowy Gdańsk znajduje się na szczycie wieży Bramy Mariackiej – jednej z najważniejszych zabytków Gdańska. Wieża jest położona w samym sercu Starego Miasta, przy Placu Mariackim, obok Kościoła Mariackiego – jednego z najwyższych kościołów w Europie. Dzięki tej lokalizacji, z punktu widokowego można podziwiać panoramę całego miasta, w tym najważniejsze zabytki, takie jak Ratusz Głównego Miasta, Fosa Miejska, Wyspa Spichrzów czy Żuraw – symbol miasta.

Dlaczego warto odwiedzić Punkt widokowy Gdańsk?

Odwiedzając Punkt widokowy Gdańsk, można podziwiać przepiękne widoki na całe miasto, które zapierają dech w piersiach. To miejsce szczególnie polecamy osobom, które odwiedzają Gdańsk po raz pierwszy – dzięki panoramie z punktu widokowego, można poznać miasto z zupełnie innej perspektywy. To także idealne miejsce dla miłośników fotografii, którzy chcą uwiecznić piękno miasta na zdjęciach.

Jakie widoki można zobaczyć z punktu widokowego?

Z punktu widokowego można podziwiać panoramę całego miasta, w tym jego najważniejsze zabytki. Z jednej strony widać Ratusz Głównego Miasta, Fosę Miejską i Wyspę Spichrzów, z drugiej Żuraw i Kanał Raduni. W oddali można także zobaczyć Zatokę Gdańską ze wszystkimi portami i przystaniami. To niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Gdańsku, które warto zobaczyć osobiście.

Ceny i godziny otwarcia punktu widokowego

Bilet wstępu na wieżę Bramy Mariackiej kosztuje 12 złotych dla dorosłych i 8 złotych dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia oraz osób powyżej 65 roku życia. Bilet uprawnia do wejścia na wieżę i zwiedzenia punktu widokowego oraz Muzeum Narodowego. Punkt widokowy jest otwarty codziennie od 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście na wieżę o godzinie 17:30).

Praktyczne porady dla odwiedzających punkt widokowy

Przed wejściem na wieżę, warto się odpowiednio przygotować – należy pamiętać o wygodnych butach i ciepłym ubraniu, gdyż na szczycie wieży może być wietrznie i chłodno. Warto także zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić piękno miasta na zdjęciach. Przed wejściem na wieżę należy także pamiętać o wypiciu wody i skorzystaniu z toalety, gdyż na szczycie wieży nie ma takiej możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *