Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Niegdyś administracyjna stolica Polski, dziś stolica świata kultury. Kraków swoimi zabytkami i historią przyciąga turystów z całego świata. Spragnieni niepowtarzalnej atmosfery, przybywają do Krakowa na weekend, jak również dłuższy pobyt. Co warto zobaczyć w Krakowie? Miejsc takich nie brakuje. Warto również podkreślić bardzo korzystne położenie tego miasta na mapie Polski. Zaledwie godzina jazdy samochodem dzieli Kraków od Zakopanego i Tatr. Możliwości jest zatem bez końca.

Rynek, Wawel i Starówka

Stare Miasto w Krakowie to oczywisty wybór większości turystów na cel zwiedzania. Znajdziemy to wszystko co najpiękniejsze. Urokliwe uliczki, piękne kamienice, Sukiennice, planty, deptak wzdłuż Wisły, a w końcu wzgórze zamkowe na którym posadowiony jest Wawel. Całości międzynarodowego wizerunku dopełniają lokale gastronomiczne z ciekawym menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Rejs Wisłą

Kiedy po długim i męczącym spacerze zaczną Was boleć nogi, można skorzystać z oferty rejsu po Wiśle. Specjalnie przystosowaną do tego łodzią. Na jej pokładzie można nie tylko wygodnie usiąść i rozkoszować się wspaniałymi widokami, ale również posmakować wybornej kawy i skusić się na tradycyjne polskie dania, przyrządzane przez wyśmienitych szefów kuchni.

Ważne miejsca nieco dalej od Krakowa

Bardzo trudno wymienić w tak krótkim artykule wszystkie miejsca w Krakowie, które koniecznie należy zobaczyć. Jest ich przynajmniej kilkadziesiąt. O jednym szczególnym nie można jednak zapomnieć. Wprawdzie nie jest ono położone w samym Krakowie, ale ok. 40 kilometrów od niego. To Obóz w Oświęcimiu. Stworzony przez Niemców w czasie II Wojny Światowej, jest dziś milczącym pomnikiem tamtejszych wydarzeń. Poznanie historii tego miejsca może się odbywać podczas organizowanego przez Zarząd muzeum oprowadzania przy udziale licencjonowanego przewodnika.

Ile kosztuje wycieczka do Krakowa?

Niewątpliwie Kraków nie należy do najtańszych miast w Polsce. Nie oznacza to jednak że z powodów finansowych należy rezygnować z wycieczki do niego. Jeśli potrzeba Ci dodatkowego finansowania, może nią być pożyczka na raty. Nie jesteś pewien czy pożyczka na raty może zostać Ci udzielona na taki turystyczny cel? Oczywiście że tak – nie musisz się tym martwić. Pożyczone pieniądze możesz przeznaczyć na cokolwiek masz ochotę, w tym również wycieczkę do Krakowa i zwiedzanie tego miasta wraz z okolicami. Jesteśmy pewni że wspomnienia tego co zobaczyłeś na zawsze pozostaną z Tobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *